1991 - napjainkig:
Lokomotív SE Hatvan
A Lokomotív SE Hatvan címere |
1991-ben tehát a vasutatok javaslatára létrejött a Lokomotív SE Hatvan, melynek elnöke Kiss György lett.
A gárda az első idényét még a Gyöngyös-Hatvani Járásban tölti. A következő szezonban ismét kiírják a megye II. osztályt, melynek besorolásában a vasutas csapat is helyet kap. Első másodosztályú idényükben még csak egy szerény 8. helyezés a végállomás, majd ezt követően egy 4. hely, s 1994/95-re sikerül megnyerni a bajnokságot. Ebből a csapatból a mai napig is a Lokomotív SE tagja Czakó Tamás, Dávid Tibor és Pádár Attila.
A megye II. osztályú bajnok Lokomotív SE Hatvan 1995-ben
Álló sor, balról: Pádár Attila, Lukács Zsolt, Buzma Zsolt, Demeter Gyula, Balla Krisztián, Horváth Attila, Simon Tamás, Bodnár Sándor, Petlánovics Attila, Varga János intéző. Guggolnak, balról: Kis György edző, Dávid Tibor, Mezei Tamás, Czakó Tamás, Oldal Tamás, Jobbik Csaba, Becsáj László, Jobbik József.
|
Érdekesség még, hogy 1995. július 13-án ünnepelte 75. évfordulóját a vasutas csapat, melyre az egykori sikeres labdarúgókat, sportolókat hívtak meg.
Sajnos a megye I. osztályban már nem vitézkedik ilyen jól, 1995/96-ban és 1996/97-ben kétszer is a 13. helyen végeznek. Ugyan a következő szezonban sikerül feljebb lépni egyel, ám 1998/99-ben véget ér a megye első osztályú menetelés: a 15. hely a kiesést jelenti a Lokomotívnak.
Ekkor már érződnek az anyagi gondok /nem mintha eddig is dúsgazdag egyesületről beszélhettünk, de azért nem voltak kétségek az indulást illetően/.
Az évezred-fordulón az 5. helyen végeznek, innentől kezdve erős középcsapatnak lehet nevezni a Lokomotívot, mivel ezt követően egy 7., 5., 9., 6., 9., és 7. helyen végez a tabellán.
A 2006/07-es szezonban felcsillan a remény a feljutásra, mivel az alapszakasz után a 3. helyen várja a folytatást a csapat, ám bravúrt nem sikerül végrehajtani, s megmarad a bronzérem.
A következő szezont ismét jól kezdi a csapat, azonban a végén 6 ponttal lemarad a dobogóról, így a 4. hellyel kénytelen beérni.
A 2008/09-es szezonnak úgy futott neki az egyesület, hogy kérdéses volt a tavaszi szereplés. Még a szezon kezdete előtt kiderült, hogy az edzői szerepet a hatvani futball egyik kiemelkedő egyénisége irányítja majd, aki a ’80-as években a bravúros UEFA-kupamenetelést végrehajtó Videoton tagja volt: Gömöri Ottó.
A csapat nagyon belekezdett, ugyan első meccsén még kikapott hazai pályán a későbbi győztes Zagyvaszántótól, ám a továbbiakban folyamatosan az élbolyba tartozott.
Az utolsó fordulókban a 2. helyen állt, sajnos ekkor néhány kulcsjátékos kiesése visszavetette a csapatot, s a zárást követően „csak” a 3. helynek örülhettek. Azonban jó teljesítményét jellemzi, hogy az első fordulóban elszenvedett vereségtől kezdődően veretlen volt hazai pályán a Lokomotív.
Azonban ez nem tartott sokáig, ugyanis a következő szezonban rögtön vereséggel nyitott a Lokomotív hazai pályán.
Innentől kezdve azonban szépen menetelt ismét a vasutas csapat, s most, a téli pihenőben 12 győzelemmel és 4 vereséggel, mindössze 4 ponttal lemaradva a nyáron megerősödött Heréd mögött a 2. helyen áll.
Hogy így, 15 év után sikerül e ismét megnyernie a II. osztályt, az még a jövő kérdése.
Források:
Lovász Tamás István: Heves megyei labdarúgó krónika (1900-2008), 2008
Varga László: Hatvan Város Sporttörténete, 1978
mlsz.hu
illetve egykori és jelenlegi sportvezetők, sprotolók elbeszélése alapján
Az oldalon található anyagot másolni, kereskedelmi célból terjeszteni szerzői engedélyel lehet.
Vissza
|